1. Ana Sayfa
  2. Turizm
  3. Kawayu Kaplıcaları’ndaki yıllık etkinliğin bir parçası olarak 1 Aralık’ta misafirleri ağırlamaya başladı.

Kawayu Kaplıcaları’ndaki yıllık etkinliğin bir parçası olarak 1 Aralık’ta misafirleri ağırlamaya başladı.

EK7MPaYWoAAVoK0

Büyük bir açık hava nehir banyosu, batı Japonya kentindeki Kawayu Kaplıcaları’ndaki yıllık etkinliğin bir parçası olarak 1 Aralık’ta misafirleri ağırlamaya başladı.

Hermit banyosu anlamına gelen “sennin buro”, 1985’ten beri yerel Kumano Hongu Turist Birliği ve bir yönetim kurulu tarafından hazırlanmıştır.

28 metre uzunluğunda, 12 metre genişliğinde ve 60 santimetreye varan derinliğe kadar uzanan banyo, Oto Nehri’nin yatağına kazılarak ve yerden yayılan kaplıca suyunun depolanmasıyla oluşturuldu.

Nehirden gelen soğuk su, havuzun sıcaklığını ayarlamak için kullanılır. Sular görünüşte sinir ve kas ağrısını hafifletmeye yardımcı oluyor.

1 Aralık’ta yapılan açılış töreninden sonra yaklaşık 30 yerel çocuk bakım merkezi, çocuklar ve turistler ferahlatıcı bir banyo yapmaktan keyif aldılar.

Tesis yönetim kurulu başkanı Makoto Obuchi, “Geçen yıl tayfun hasarı nedeniyle hamamı uzun süre açamadık. Bu yıl hoş bir banyo hazırlayabilirdik ve birçok insanın hoşuna gideceğini umuyoruz. .”

Banyo her gün 18: 00-10: 00 saatleri arasında açıktır. Şubat ayının sonuna kadar ücretsiz. Kullanıcıların mayo giymesi veya vücutlarını havluyla sarması gerekir. Sorularınız için 0735-42-0735 (Japonca) Kumano Hongu Turist Birliği’ni arayın.

Kaynak; Mainichi

Yorum Yap

Yorum Yap