1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Yakuza saldırısı Japonya’yı sarstı.

Yakuza saldırısı Japonya’yı sarstı.

EKumNf-W4AIMpK8

Japonya’daki vatandaşlar şiddet içeren bir cinayetten şokta. Yakuza suç sendikasının kıdemli üyelerinden biri yoğun bir alışveriş bölgesinde vuruldu. Silahların kesinlikle kontrol altında tutulduğu bir ülkede, kullanılan silahın saldırı tüfeği olduğu görülüyor. Saldırı Çarşamba günü akşam saat 17.00 civarında Batı Amagasaki kentinde gerçekleşti. Olay yerinde yaklaşık bir düzine mermi kovanı bulundu.

Bu kullanıldığı düşünülen otomatik tüfek, ki uzmanlar, bu tüfeğin M16 silahının bir modifikasyonu olmasının muhtemel olduğunu söylüyor. Silah, aynı zamanda ABD ordusu tarafından kullanılan bir model.

Olay yeri civarında yaşayan insanlar endişelendiklerini belirtirken. Bir adam, “Dehşete düştüm. Zira saat beşte yollarda pek çok insan var,” dedi.

Bir kadın ise, “Ya orada olsaydım? Başıboş bir kurşunla vurulabilirdim” diye ekledi.

Şüpheli, saldırıdan bir saat sonra Kyoto’da tutuklandı. Etrafı polis araçlarıyla çevrilmişti. Daha sonra yere tabanca ve tüfeğini attı. Saldırganın, Yamaguchi-gumi suç sendikasının bir üyesi olduğuna inanılıyor.

Kurban, Kobe Yamaguchi-gumi ile bağlantılı bir çetenin kıdemli üyesiydi. Kobe Yamaguchi-gumi ise Yamaguchi-gumi’den ayrılan bir suç örgütü. İki grup son altı aydır birbiriyle mücadele ediyor.

İki numaralı Yamaguchi-gumi üyesi Kiyoshi Takayama, polisin dikkatinin bir odağı olabilir. Kendisi geçen ay hapishaneden, haraç suçundan 6 yıl hapis yattıktan sonra serbest bırakılmıştı.

İki grup arasındaki iç çekişme arttı artalı polis alarma geçti. Çekimin, örgütler arası kan davasıyla bir ilgisi olup olmadığını öğrenilmeye çalışılıyor.

Kaynak: NHK

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. _avatar

    kardeşim sitemiz hayırlı olsun.
    emeği geçenlerden çok teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir