1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. JAPON İMPARATORU VE İMPARATORİÇESİ, İMPARATORLUK ANIT MEZARLIĞI ZİYARETLERİNİ TAMAMLADI

JAPON İMPARATORU VE İMPARATORİÇESİ, İMPARATORLUK ANIT MEZARLIĞI ZİYARETLERİNİ TAMAMLADI


İmparator Naruhito, Tokyo’daki büyükbabasının ve büyük büyükbabasının anıt mezarlığını Salı günü İmparatoriçe Masako ile birlikte ziyaret etti ve önemli art arda ritüellerinin tamamlanmasından bu yana, imparatorluk anıt mezarlığına ziyaretler düzenlenmiş oldu.

İmparator ve imparatoriçe Kral Showa’nın anıt mezarlığında ayrı ayrı övgülerini sundu. Geçen ay Daijosai şükran günü ve ekim ayındaki Sokuirei Seiden no gi seremonilerinin tamamlandığı bildirildi ve İmparator tahta çıkmadan önce uluslararası konuklara bildirildi.
İmparator paltosuyla ve İmparatoriçe uzun gri elbisesiyle benzer bir şekilde Tokyo’nun Hachioji şehrinin yakınındaki Kral Taisho’nun mezarını ziyaret etti.


Ziyaretler, Japonya’da ilk imparator olduğu söylenen İmparator Jimmu’nun imparatorluk türbelerine ve imparator Showa’ya kadar yakın tarihli dört imparatora saygı gösterme töreninin bir parçasıydı.
İkili, 19. yüzyılda hüküm süren İmparator Jimmu, İmparator Komei’nin mezarlarını ve geçtiğimiz hafta Batı Japonya’da İmparator Meiji’yi (1852-1912) ziyaret etmişti.


Eski İmparator Akihito’nun bağımlılığını takiben 1 Mayıs’ta Krizantem Tahtına yükseldiğinden beri, İmparator Naruhito ve İmparatoriçe Masako, imparatorluk başarısını işaret eden bir dizi törende yer aldı.

Kaynak: KyodoNews
Çeviri: Elif Ay

Yorum Yap

Yorum Yap