1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Japonya’da Büyük Yıl Sonu Temizliğinin Başlamasıyla Birlikte Temizlik Ürünlerini Tanıttık

Japonya’da Büyük Yıl Sonu Temizliğinin Başlamasıyla Birlikte Temizlik Ürünlerini Tanıttık


2019’un bitmesine 2 hafta gibi az bir zaman kaldı. Peki siz “Büyük Yıl Sonu Temizliği”, hazırlıklarınızı yaptınız mı? Pek içinizden gelmiyor değil mi? Biz sizin için temizlikte işinize yarayacak malzemeleri bir videoyla tanıttık.

Aichi Bölgesi’nin ulusal hazinesi, Inuyama Kalesi’nde büyük yıl sonu temizliği gerçekleştirildi. Bu yıl art arda Kanto bölgesine vuran tayfunlar nedeniyle kalenin kiremitleri kırılmış vaziyetteydi. Japonya’daki mağazalarda ekimden itibaren satılmaya başlayan “Goril Bandı”, tayfun hasarına karşı oldukça etkili bir önlem olarak dikkat çekiyor. Bu yüzden bir çok kişi evinin çatısına mavi branda serip bu bantla yapıştırılarak, çatılardaki kiremitlerin uçması engelleniyor. Yapışma ve dayanıklılığı oldukça fazla olan bu bant, yırtık bir hortumun etrafına sarıldığında bile suyun akışını devam ettirerek asla dışarı su sızdırmıyor.

Daha bir çok bu tarzda malzeme bulunuyor. Henüz geliştirme aşamasında olan genel temizlik ürünleri olmalarına rağmen bu yılın trendleri, “Köşe Temizleyici” ve “Leke Silici” ürünler. Videodaki gibi ürünün içerisine su koyarak kolaylıkla köşeleri temizleyebilir, leke silici ürünlerle de duvarınızdaki lekeleri yok edebilirsiniz.

Kaynak: ANN News
Çeviri: Sibel Laçin

Yorum Yap

Yorum Yap