1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. İmparator Emeritus Akihito 86 yaşında

İmparator Emeritus Akihito 86 yaşında


İmparator Emeritus Akihito Pazartesi günü 86 yaşına ayak bastı.

İmparatorluk Hanedanı Ajansı, İmparator Emeritus ve eşi İmparatoriçe Emerita Michiko’nun oğulları İmparator Naruhito’nun katılımıyla ilgili bir dizi ritüel ve tören izlediğini bildirdi.

Ajans yetkilileri, her şey sorunsuz bir şekilde tamamlandığında rahatladıkları ve memnun olduklarını söylediler.

Çiftin, sonbaharda Japonya’yı tahrip eden güçlü tayfunlarla ilgili raporları yakından izlediği ve felaketlerden etkilenenler hakkında endişe duyduğu bildirildi.

Ajans, İmparator Emeritus’un şu anda sağlık sorunu olmadığını ve Mart ayı sonuna kadar geçici konutlara taşınmaya hazırlandığını bildirdi.

Her hafta birkaç gün, Goby’ler hakkında bir makale hazırlamak için İmparatorluk Sarayı’ndaki bir biyolojik laboratuvarı ziyaret ediyor.

İmparator Emeritus ve İmparatoriçe Emerita birlikte çok zaman geçiriyorlar. Sabahın erken saatlerinde birlikte yürümekten, kahvaltıdan sonra okumaktan ve güzel manzaralar ve Japonya’daki insanların hayatlarını içeren TV programlarını seyretmekten hoşlanıyorlar.

İmparator Emeritus, İmparator ve İmparatoriçe, imparatorluk ailesinin diğer üyeleri ve doğum gününde onunla birlikte kutlayacak diğer konuklarla buluşacak. İmparator ve İmparatoriçe, Veliaht Prens ve Prenses Akishino ve diğerleriyle akşam yemeği yiyecek.

Kaynak: NHK
Çeviri: Yaren Duran

Yorum Yap

Yorum Yap