1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Tavuk satıcısı barınak kedileri için kampanya başlattı.

Tavuk satıcısı barınak kedileri için kampanya başlattı.


Wakayama Eyaletinde bulunan Nakata Chicken isimli işletme, kediler için tasarlanmış olan kotatsu masalarını 4,236 yen ($39) fiyatından satmaya başladı. Ayrıca bu satışların yüzde birini Neco Republic kedi barınak ve kafelerine bağışlayacağını belirtti.

Nakata Chicken insanları kedilerinin meyve ve kotatsu masaları ile oynarken fotoğraf ve videolarını çekip sosyal medyada yayınlamaları için onları teşvik ediyor.

Şirket, Twitter ve İnstagram’da “Neko to kotatsu to omoide mikan” (bir kedi, kotatsu ve mikan anıları) etiketi ile paylaşılan her gönderi için 2 yen bağışlayacağını belirtti.

Şirket, mikan, kotatsu ve kedileri bir araya getirmenin klasik bir Japon kışının sembolü olduğunu ve bu sayede kampanyanın doğduğunu belirtti. (Tavuk ile olan bağlantısı belirsizdir.)

Bir şirket çalışanı, “Birçok insanın lezzetli ve yerel olan mikan hakkında bilgi edinmesini ve aynı zamanda kedilere yardım etmesini umuyoruz.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Tavuk satıcısının bulunduğu batı Japonya eyaleti, Wakayama mikanı (narenciye meyvesi) ile ünlüdür

Mağaza, bu kış satmayı bekledikleri 2,222 mikan kutularından 2,000 tanesi şimdiden sattı. Mağaza sahibi, eğer ürünlerin tümü satılabilir ise gelecek kış için ön sipariş almaktan mutluluk duyacağını ifade etti.

Kaynak: Nippon.com
Çeviri: Büşra Çep

Yorum Yap

Yorum Yap