1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Prenses Kako 25 Yaşına Girdi

Prenses Kako 25 Yaşına Girdi


Veliaht prens ve prensesin ikinci kızı Prenses Kako, pazar günü 25 yaşına bastı.

Prenses Kako, geçtiğimiz ilkbaharda Uluslararası Hıristiyan Üniversitesinden mezun olmuştu. Sene boyunca, İmparator Naruhito’nun tahta çıkış seremonisi de dahil olmak üzere çeşitli aktivitelerde yer aldı.

Prenses ilk defa annesi adına, haziran ayında annesi veliaht prensesinin her sene düzenli olarak katıldığı Çocuk Kitapları Ödülleri Törenine katıldı. Törendeki konuşmasını hazırlamak için, bu senenin ödül alan tüm kitaplarını okudu.

Eylülde ilk resmi yurtdışı seyahatine Avusturya ve Macaristan’a gitti. Bu sene, Japonya ve bu iki ülke arasındaki diplomatik bağların kurulmasının 150. yıldönümü olma özelliğini taşıyor.

Prenses, geziden önce bu iki ulusun tarihi ve kültürü ile ilgili okumalar yaparak ve uzmanlarla görüşerek araştırmalar yaptı.

Prensesin gelecek aktiviteleri ile ilgili İmparatorluk İdaresi Ajansı, prensesin katılacağı organizasyonlara karar vermeden önce, organizayson taleplerini dikkatle inceleyeceklerini söyledi.

Prenses pazar günü İmparator ve İmparatoriçe’yi ve İmparator Emeritus ve İmparatoriçe Emerita’yı rezidanslarında ziyaret edecek.

Kaynak: NHK
Çeviri: Cemresu Kaya

Yorum Yap

Yorum Yap