1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Andres Iniesta futbol kariyerini Japonya’da sonlandırmayı umduğunu açıkladı

Andres Iniesta futbol kariyerini Japonya’da sonlandırmayı umduğunu açıkladı

photo_l-1

İspanya medyasının perşembe günü yaptığı açıklamada, eski İspanya ve Barselona yıldızı Andres Iniesta’nın futbol kariyerini Japon J-League takımı Vissel Kobe ile bitirmeyi umduğunu belirtti.

Kuzey Amerika Majör Lig kulüplerin ilgi göstermelerinin ardından, 34 yaşındaki Iniesta, spor gazetesi Marca’nın online baskısında, sözleşmesinin geri kalanında Kobe ile kalmayı planladığını söyledi.

Iniesta Marca’ya, “Burada emekli olacak mıyım? Umarım. Sözleşmemde iki yıl kaldı ve devam edecek güce sahip olup olmayacağımı bilmiyorum. Bunu göreceğiz,” dedi. Ayrıca “İçinde bulunduğum ligi seviyorum, hala bir futbolcu gibi hissediyorum ve kendimi geliştirmek istiyorum. Umarım yıllarca Japonya’da kalırım ancak bir gün sonunun gelmesi gerekecek.” dedi.

Tüm zamanların en iyi orta saha oyuncularından biri olarak kabul edilen oyun kurucu, Kobe’yi bu ayın başlarında kulübün ilk büyük gümüş kupası olan İmparatorluk Kupası’na götürdü. Ayrıca bu zaferin yanında Kobe Asya’nın önde gelen kulüp turnuvası AFC Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazandı.

Geniş kapsamlı röportajda Iniesta, 2002 yılında 18 yaşında futbol kariyerine başladığı takım olan Barcelona’da kariyerinin sonunda teknik direktörlük rolüne de açık olduğunu söyledi.

Kaynak: Kyodo News
Çeviri: Kemal Oğulcan Özsıcak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Linguist, Swiftie, badminton & basketball player. Nagoya fan :)

Yorum Yap