1. Ana Sayfa
  2. Sanat
  3. Olağanüstü Fuji Dağı Silgisi

Olağanüstü Fuji Dağı Silgisi


Fuji Dağı sildiğinizde daha çok ortaya çıkıyor


Japon ofis tedarik şirketi Plus Corporation, ikonik zirveden sonra modellenen Air-In silgi serisi ile hayranlarıyla buluştu. Şirket, 2019 yazında sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çeken sınırlı sayıda Fuji Dağı silgisi başlattı. Aralık ayında Fujisan keshigomu’nun başarısıyla teşvik edilen Plus, silgileri ürün yelpazesinin düzenli bir parçası haline getirdi.

Doğrudan ambalajlı silgiler Fuji Dağı’na benzemiyor, sadece beyaz bir merkezi olan mavi bir dış cepheye sahip. Bununla birlikte, tekrarlanan kullanımla dış mavi, iç beyaz tabakayı ortaya çıkararak yıpranıyor. Silgiyi dikkatlice açarak, kullanıcılar başı Fuji Dağı’nın karlı zirvesine benzeyen bir noktaya şekillendirebilirler.

Ürün, her biri imitasyon altın yaprak kabartmalı, ichimatsu kontrol motifi ve birbirine bağlı dairelerden oluşan bir shippō (yedi hazine) deseni de dahil olmak üzere geleneksel Japon tasarımlarına dayanan altı ayrı kasaya sahiptir. Silgiler, daha kolay sürtünme için gözenekli seramik tozu içerir, bu da pratik ve kullanımı eğlenceli hale getirir.

Silgiler Temmuz ayında satışa sunulduktan sonra, kullanıcılar kreasyonlarının fotoğraflarını çevrimiçi yayınlamaya başladılar. Mükemmel Fuji Dağı şeklini oluşturmak eğlenceli olsa da, kalıcılık ve beceri gerektirir.

Kaynak: Nippon.com
Çeviri: Yaren Duran

Yorum Yap

Yorum Yap