1. Ana Sayfa
  2. Tokyo 2020
  3. Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları biletlerinin gişe satışları nisan ayı sonunda başlıyor

Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları biletlerinin gişe satışları nisan ayı sonunda başlıyor

Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları izleme biletlerinin gişe satışları nisan ayı sonundan itibaren başlayacak, karışıklığı önlemek için en başta, önceden kartpostal ile başvurup seçilenlerin satın alabileceği bir sistem kabul edildi.

olimpiyt

Tokyo oyunlarını izleme biletlerinin şimdiye kadar sadece internet üzerinden resmi satışı ele alındı ama bu yıl nisan ayının sonundan itibaren Tokyo Chiyoda Bölgesindeki Yurakucho tren istasyonunun civarına kurulacak özel kullanımlık gişelerde satılmasına karar verildi.

Oyun Düzenleme Komitesi gişelere çok sayıda insanın akın etmesi ve karışıklık olmasını önlemek için, başlangıçta, önceden kartpostal ile başvurup seçilenlerin satın alabileceği sistem kabul edildi.

Olimpiyat Oyunları bileti satın almak isteyen kişilerin, 20 Şubat’tan 12 Mart’a kadar isim ve adres gibi gerekli bilgileri içeren kartpostalı belirtilen adrese gönderip başvurmaları gerekmektedir.

Nisan ayının başında seçilen kişilere yönelik olarak satın alabilecekleri tarih/saat ve referans numarasının yazılı olduğu kartpostal gönderilecek ve 28 Nisan’dan 7 Mayıs’a kadar belirlenen gün ve saatte Yurakucho’daki gişeden biletleri satın alabileceklerdir.

Paralimpik Oyunlarının biletleri, 13 Mart’tan 5 Nisan’a kadar kartpostal ile başvurup, mayıs ayı başında seçilenlerin kartpostalı gönderilecek ve 22-28 Mayıs tarihleri satış dönemi olacaktır.

Bu seferki kartpostal ile başvurup seçilecek sayı, olimpiyatlar için 5000 adet, paralimpik oyunları için 3000 adet olacaktır. Gişeye gideceğiniz gün ve saati kendinizin belirlemesi mümkün değil, 1 kişinin satın alabileceği sadece 1 seanstır. Maksimum bilet sayısı açılış-kapanış töreni için 2 bilet, her oyun için 4 bilet olup, Düzenleme Komitesi bilet satış durumunu daima bildirecektir.

Düzenleme Komitesi “İnternete alışkın olmayanlar kişilere nasıl satılacağı incelenerek, gişe satışına ilave olarak, referans numarası dağıtma yöntemi için de kartpostal gibi benzer yöntemin uygun olduğuna karar verdi”.

Kartpostal başvurusuna göre gişe satışı bittikten sonra, olabildiğince erkenden mayısın ortasından itibaren internet resmi satış sitesi ve Tokyo’da 2 yerdeki gişeden önce gelen sırasına göre satışının düzenlenmesi planlanmaktadır.

Çeviren: Arif YAŞA

Kaynak: NHK News Web

Yorum Yap

Yorum Yap