1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Wakayama’da Coronavirus’e yakalanan doktor sayısı 2’ye yükseldi

Wakayama’da Coronavirus’e yakalanan doktor sayısı 2’ye yükseldi

photo_l

50 yaşlarındaki Saiseikai Arida Hastanesi cerrahı, aynı hastanedeki 50 yaşlarındaki başka bir doktor ve 70 yaşlarındaki hastası ile birlikte Coronavirus pozitif test edildi. Bu gelişme, bölgedeki 3. vaka olarak kayıtlara geçti.

Bölge yetkilileri diğer hastanelerde virüs bulaştırabilecek hasta ile temasta bulunan diğer doktorları, hemşireleri, çalışanları ve hastaları virüse karşı test etmekte.

Hastane virüsün daha fazla yayılmasını engellemek için cuma gününden itibaren ayakta hasta alımını durdurmuş durumda.

Japonya’nın merkezinde bulunan Nagoya şehrinde 60’lı yaşlarında Japon bir erkek, cuma günü virüs pozitif test edildi. Böylece Aichi bölgesindeki 3. vaka da teşhis edilmiş oldu.

28 Ocak – 7 Şubat tarihleri arasında karısıyla birlikte Hawaii’ye tatile gittiğini belirtti. Bu ay soğuk algınlığı ve ateş semptomları göstermeye başlayan kişi şubatın 8. den beri ev istirahatinde.

Semptomlar görülmeden 2 hafta öncesine kadar Çin’e gitmediğini veya bilerek virüs enfekte kişilerle temasta bulunmadığını bildirdi.

Nagoya Belediye Yönetimi, karısının sağlığını izliyor ve adamın hareketlerini yakından izleyerek daha detaylı bilgi edinmeye çalışıyor.

Kaynak: NHK World
Çeviri: Ezgi Benli

Yorum Yap

Yorum Yap