1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Ateşi 4 gün boyunca devam eden insanların coronavirus ile ilgili sağlık birimlerine başvurmaları gerektiği açıklandı

Ateşi 4 gün boyunca devam eden insanların coronavirus ile ilgili sağlık birimlerine başvurmaları gerektiği açıklandı

Japonya Sağlık Bakanlığı pazartesi günü yaptığı açıklamada 37,5 santigrat derece ve üzeri ateşin 4 gün boyunca devam etmesi durumunda sağlık merkezlerindeki Coronavirus ile ilgili ofislere veya diğer ilgili merkezlere başvurmaları gerektiğini söyledi.

185045

Gripten daha ağır hissedilen yorgunluk ya da solunum güçlüğü semptomları gösterenlerin de aynı merkezlere başvurmalarını istedi.

Bu öneri, bir kişinin ateş veya diğer semptomlar göstermeye başlaması durumunda danışma ofislerine ne zaman ulaşmaları gerektiği hakkında bilgi vermek amacıyla kılavuza işlenmiştir. Bu kılavuz Çin kaynaklı Coronavirus enfeksiyonunun hızla artması üzerine derlenmiştir.

Basın toplantısında Sağlık Bakanı Katsunobu Kato, insanların danışma masalarından kılavuzu kullanarak bilgi edinmesinin daha faydalı olacağını söyledi.

Bakanlık yaşlıların, şeker hastalarının, kalp ve solunum hastalarının, diyaliz hastalarının, immun baskılayıcı ve anti kanserojen ilaç kullananların, hamilelerin semptomları 2 gün boyunca göstermesi durumunda danışma servisini kullanmalarını istedi. COVID – 19 virüsü ile enfekte olma durumunda bu hastaların sağlık durumlarında hızla kötüleşme görüleceğini söyledi.

Kaynak: Nippon

Yorum Yap

Yorum Yap