1. Ana Sayfa
  2. Turizm
  3. Japonya Ocak ayında daha az yabancı ziyaretçi gördü

Japonya Ocak ayında daha az yabancı ziyaretçi gördü

Japonya'ya gelen yabancı ziyaretçi sayısı ay bazında dördüncü kez tekrar düştü. Ocak ayı rakamları Güney Kore'den gelen turistlerde ciddi bir düşüş olduğunu gösteriyor.

20200219_41_806001_L

Turizm operatörleri de koronavirüs salgınının etkisine hazırlanıyor. Salgının, şubat ayından itibaren sektörü vurması bekleniyor.

Japon Ulusal Turizm Örgütü, geçen ay Japonya’ya yaklaşık 2,66 milyon kişinin geldiğini tahmin ediyor. Bu rakam bir önceki yıla göre% 1.1 düştü.

Ticaret ve savaş zamanı iş uyuşmazlıkları üzerindeki süregelen sertlik nedeniyle Güney Kore’den gelenler yüzde 59,4 azaldı.

Yeni uçuş rotalarının tanıtımıyla, Anakara Çin’den gelen yolcuların sayısı Ocak ayında %22,6 arttı.

Ancak, Çin seyahat acenteleri grup turlarını askıya almaya başladığında, 27 Ocak’tan itibaren sayıları keskin bir şekilde düştü.

Japonya geçen yıl yaklaşık 32 milyon yabancı ziyaretçi aldı. Tokyo, Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarına ev sahipliği yapacağı için, hükümet bu yıl 40 milyon hedef belirledi.

Ancak, endüstri gözlemcileri bu konuda şüpheli ve Güney Kore ile Çin’den azalarak gelen uçuşların hedefe ulaşılmasını zorlaştırabileceğini söylüyorlar.

Kaynak: NHK World

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Executive, E/E Engineer, Security Expert, Windsurfer, Court Tennis Trainer, Sailer Boat Fun, Soccer Player

Yorum Yap