1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Japonya Turizm Derneği Coronavirüs endişelerine yönelik çok dilli çağrı merkezi bilgilerini içeren mendil dağıtıyor

Japonya Turizm Derneği Coronavirüs endişelerine yönelik çok dilli çağrı merkezi bilgilerini içeren mendil dağıtıyor


Aichi Eyaleti Turizm Derneği, Coronavirüs endişeleri sebebiyle Japonya’nın merkezindeki Centrair Uluslararası Havaalanı’ndaki bilgi merkezlerini ziyaret eden yabancı turistlere sıhhi temizlik ürünleri dağıtmaya başladı.

Paket üzerine basılmış çok dilli bir çağrı merkezine erişmek için QR kodlu dezenfektan mendil paketi

QR kodları, mendillerin paketi üzerine basılmış durumda, böylece ziyaretçiler bu kodları cihazlarıyla tarayabilir ve eyalet hükümetinin Çok Dilli Çağrı Merkezine ulaşıp soru sorabilirler. Bu yöntem, Coronavirüs’ün yayılmasına önlem olarak kabul edildi.

Telefon hizmeti İngilizce, Çince, Korece, Taylandça ve beş diğer dilde mevcut olacak ve çağrı merkezi, bu dillerin bazılarında günün 24 saati aramalara yanıt verecektir.

Merkez, tıbbi kurumlar ve diğer tesisler hakkında bilgi sağladığı için, Aichi Eyaleti’ndeki yabancı bir turistin virüs tarafından tetiklenen pnömoni belirtileri geliştirmesi durumunda kişiye hızlı bir şekilde yanıt verebilir.

Her biri 10 mendil içeren toplam 10.000 paket, Central Japonya Seyahat Merkezi’nde ve havaalanında Tokoname’nin Aichi Eyaleti’ndeki Meitetsu Turist Bilgi Merkezi’nde dağıtılıyor.

Kaynak: Mainichi
Çeviri: Elif Dinçer

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Akıllı bir deli. Japonolog

Yorum Yap