1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Japonya’daki meşhur balık treni son kez yola çıktı

Japonya’daki meşhur balık treni son kez yola çıktı

189363

(Jiji Press)– Japonya’nın merkezindeki vilayetlerden Mie’nin Ise-Shima bölgesinde yakalanan balıkların Osaka’ya taşınmasını sağlayan meşhur tren cuma günü son kez yola çıktı. Yaklaşık 56 yıl süren macerasını da böylelikle noktalamış oldu.

Kintetsu Railway Co. tarafından işletilen tren, batıda kalan Osaka şehrinin Osaka-Uehommachi İstasyonu’ndan kalkarak Mie’nin Ise şehrindeki Ujiyamada İstasyonu’na geri dönmek üzere akşam saatlerinde yola çıktı. Hayranları ise treni son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

Balıkçılara özel bu tren, pazar ve tatil günleri hariç her gün iki istasyon arasında gidip geliyordu. Günlük yolcu sayısı yüzün üzerinde seyrediyor ve günden güne azalıyordu. Bu durum, Kintetsu Railway Co.’nun verdiği hizmete son vermesine neden oldu.

Operatörlerin yeni tarifelerine başlamasından bir gün önce bu karara varılmıştı. Trenin yerine ise artık Kintetsu ekspresine tahsis edilmiş bir vagon hizmet verecek. Böylelikle, Osaka’ya demiryolu üzerinden balıklar taşınmaya devam edecek.

Osaka-Uehommachi İstasyonu’ndaki treni görmeye gelen 57 yaşındaki bir ev hanımı “Treni oğlumla birlikte görüşümüz hala aklımda. Küçükken trenlere bayılırdı,” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Haberin orijinalini okumak için buraya tıklayın.

Yorum Yap

Yorum Yap