1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Japonya’da Koronavirüs ile enfekte olmuş 15 insan topluluğu bulundu

Japonya’da Koronavirüs ile enfekte olmuş 15 insan topluluğu bulundu

Japonya'da Sağlık Bakanlığı, pnömoniye neden olan Koronavirüs ile enfekte olmuş 15 insan topluluğu buldu. Pazar günü öğleden sonra yayımlanan çevrimiçi haritada enfekte olmuş topluluklar görülebiliyor.

8

Tohoku Üniversitesi Viroloji Profesörü Hitoshi Oshitani ve diğer uzmanların analizlerine göre hazırlanan haritada 50 veya üzeri sayıda kişiden oluşan gruplar kırmızı renk, 10 ile 49 kişiden oluşanlar mavi, 5 ile 9 kişiden oluşan gruplar ise yeşil renk ile gösteriliyor.

Haritaya göre 50 veya üzeri enfekte kişiden oluşan tek grup, canlı müzik organizasyonlarının devam etmesi sonucu virüsün yayıldığı Osaka vilayetinde bulunuyor.

10 ile 49 kişiden oluşan insan gruplarına 10 bölgede rastlanıldı. Bu bölgeler arasında, enfeksiyonun canlı müzik yapılan barlardan yayıldığı Hokkaido, yeni yıl partisi için teknede bir araya gelen insanların bulunduğu Tokyo ve virüsün sağlık merkezi ve spor salonlarından yayıldığı Aichi vilayeti bulunuyor.

5 ile 9 kişiden oluşan küçük gruplara ise 4 bölgede rastlanıldı. Enfeksiyonun sağlık merkezi ve spor salonlarından yayıldığı Chiba vilayeti de bu bölgelere dahil.

Bakanlık, virüs taşıyan bu grupların bulunduğu bölgelere sağlık uzmanlarını gönderdi.

Japonya’da bildirilen enfeksiyon sayısı Tokyo yakınlarında karantinaya alınan Diamond Princess Cruise gemisinin 697 yolcusu da dahil olmak üzere 1,528’e ulaştı.

Haberin orijinalini okumak için buraya tıklayın.

Yorum Yap

Yorum Yap