İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Japon Mutfağı
  3. Daha çok pirinç krakeri, daha az yer fıstığı: Japonya merkezli şirket, yapılan “referandum” sonrası ünlü atıştırmalığın içeriğini değiştirme kararı aldı

Daha çok pirinç krakeri, daha az yer fıstığı: Japonya merkezli şirket, yapılan “referandum” sonrası ünlü atıştırmalığın içeriğini değiştirme kararı aldı

Merkezi Japonya'nın doğusundaki Niigata şehrinde olan Kameda Seika, sonbaharda internet üzerinde başlattığı bir anket sonucu ünlü atıştırmalığı "Kameda no Kakinotane"nin içindeki pirinç krakerinin yer fıstığına oranını değiştirme kararı aldığını açıkladı.

8-4

Atıştırmalığın yeni halinde oran, bu hazirandan itibaren %70 pirinç krakerine %30 yer fıstığı olacak şekilde değiştirilecek. 1970’lerin sonundan beri bir paket Kameda no Kakinotane’nin içinde ağırlık bazında %60 pirinç krakeri ve %40 yer fıstığı bulunuyordu.

Merkezi Niigata’nın Konan semtinde bulunan şirket, şakayla karışık bir şekilde “ulusal referandum” olarak lanse ettiği ve içinde %100 pirinç krakeri ile %0 yer fıstığı arasında değişen 11 seçeneğin bulunduğu ankete, 1 Ekim ile 27 Kasım 2019 tarihleri arasında Twitter ve LINE üzerinden müşterileri davet etti. “%70’e %30” seçeneği toplam oyların %30’unu, yani 75.598 oy alarak ikinci sıradaki “%80’e %20” ve üçüncü sıradaki “%60’a %40” seçeneğini geride bıraktı.

Paketteki oran değişimi kararı sonrası şirket, mayıs ayına dek süpermarket ve diğer satıcılara dağıtımını yaptığı paketler üzerine “Yakında %60’a %40 yer fıstığıyla karşınızda” etiketi ekleyecek.  Bir paket atıştırmalığın satış fiyatı %10 tüketim vergisi hariç tutulduğunda 280 yen.

Haberin orijinalini okumak için buraya tıklayın.

Yorum Yap

Yorum Yap