1. Ana Sayfa
  2. Japon Mutfağı
  3. Erimiş peynir ve dana etli taiyaki kısa bir süreliğine satışta

Erimiş peynir ve dana etli taiyaki kısa bir süreliğine satışta

Erimiș peynir ve salamura edilmiş dana etli taiyaki sınırlı bir süre için ünlü restoran zincirinde bulunabilecek.

w1700

Japon mutfağının modern sayılabilecek atıştırmalıklarından biri olan “taiyaki” 20. yüzyılın başlarındaki bulunuşundan itibaren çeşitli festivallerin ve alışveriş merkezlerinin vazgeçilmez yiyeceği olagelmiştir. Balık şekilli bu minik keklerin iç dolgusunu tatlı kırmızı fasulye ezmesinden naneli çikolataya, matcha çayından dondurmaya kadar çok çeşitlilik gösterebilen malzemeler oluşturabilir. Bu lezzetli yiyecek Japonya’da yaşayan pek çok kişi, alışveriş düşkünü ve festival katılımcısı için vazgeçilmez ve popüler bir atıştırmalıktır.

Her ne kadar taiyaki alışılagelen biçiminde tatlı malzemelerle yapılıyor olsa da bazen sınırlı bir süre boyunca tuzlu malzemelerle de yapılıyor. İşte bu tuzlu malzemelerle hazırlanan taiyaki çeşitlerinden biri, bu ay yoğun talep ile piyasaya geri dönen erimiş peynir ve dana etli taiyaki.

Bu lezzetli kombinasyon ilk olarak geçen sene Mart ayında Sega Taiyaki dükkanlarında satışa çıkarılmıştı. Bu yeni taiyaki çeşidi o kadar beğenildi ve popüler oldu ki bir kaç gün içinde yok sattı. Bu popüler yiyecek bu sene klasik balık şekli ve Sega logolu olmak üzere iki farklı biçimde 27 Mart’ta Sega Taiyaki’nin Tokyo’da bulunan İkebukuro ve Akihabara şubelerinde yeniden satışa sunulacak.

Dana etli taiyakinin iç dolgusu normal taiyakilere göre daha fazla olduğundan bu yiyecek sıradan bir atıştırmalık olarak tüketilebileceği gibi ana yemek olarak veya aperitif olarak da tüketilebilir. Dikkat etmediğiniz takdirde salamura edilmiş dana eti ve erimiş peynirin kremsi dokusunun birleşimiyle ortaya çıkan eşsiz lezzet birden fazla taiyaki yemenize sebep olabilir.

Bu leziz taiyaki Salamura Edilmiş Dana Eti Günü olarak da bilinen 6 Nisan’a kadar piyasada olacak.

Haberin orijinalini okumak için buraya tıklayın.

Yorum Yap

Yorum Yap