1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Japon giyim markası virüsle mücadele için yıkanabilir ve anti-bakteriyel çocuk maskeleri satıyor

Japon giyim markası virüsle mücadele için yıkanabilir ve anti-bakteriyel çocuk maskeleri satıyor

Miki Shoko şirketi tarafından tasarlanan maskeler çocuklar için satılacak.

8 (1)

Osaka– Miki House çocuk giyim markası ile tanınan Miki Shoko şirketi, 6 Nisan’dan itibaren çocuklar için anti-viral ve anti-bakteriyel kumaşlar içeren maskeler satmaya başlayacaktır.

Japonya’nın batısında bulunan Osaka’nın Yao şehrindeki şirket, maskeler 50 kez yıkandıktan sonra bile etkili olduğunu bildirmiştir. Bu hareket, yeni koronavirüsün yayılmasıyla maskelere olan yetersizlik ve yüksek talebe yanıt olarak gerçekleştirilmiştir.

Maskeler %100 pamuktur ve 2 ila 5 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır. İki maskeden oluşan bir paketin maliyeti vergiler hariç 1,800¥’dir. Ürün sadece Miki Shoko’nun resmi web sitesi üzerinden satılacaktır.

Anti-viral ve anti-bakteriyel bileşenlerin kullanımı Kurabo Endüstri ile geliştirilmiştir. Başlangıçta ağız çalkalama amacıyla geliştirilen bir bileşen kumaşa uygulanmıştır. Bu bileşen yüzeye yapışan bakteri ve virüslerin büyümesini baskılamakta ve hacmini azaltabilmektedir. Bileşenler zaten çocuk iç çamaşırı ve yatak takımları gibi Miki House ürünleri için kullanılmaktadır.

Miki Shoko, kullanıcıların havasız hissetmelerini önlemek için maskeleri güzel ve yumuşak hale getirmeye çalışmıştır. Anti-bakteriyel bileşenlerin bir etkisi de maskelerin hoş olmayan bir kokuya sahip olmasını önlemesidir.

Haberin orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap