1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Suntory hastanelere ücretsiz dezenfektan verecek

Suntory hastanelere ücretsiz dezenfektan verecek

Alkollü içecek üreticisi Suntory Holding Ltd. hastanelere ve yaşlı bakım merkezlerine bu ay sonundan itibaren ücretsiz el dezenfektanı vermeyi teklif etti.

9-2

İçecek üreticisi Suntory Holding Ltd. Çarşamba günü bu ayın sonundan itibaren hastanelere Koronavirüs salgınından dolayı oluşan sıkıntıyı gidermek için ücretsiz alkol dezenfektanları sağlayacağını söyledi.

Osaka’da likör üreten bir yan kuruluş, Suntory Likör Ltd., hastaneler ve huzurevleri için yüzde 95 oranında damıtılmış alkol üretecek ancak hala ne kadar teklif edilebileceğini inceliyorlar.

Hareket, Japon Sağlık Bakanlığı’nın yüksek alkollü ve yüksek yoğunlukta etanol içeren ürünlerin medikal ve yaşlı bakım yerlerinde elleri ve parmakları yıkamak için endüstriyel amaçla kullanılmasını onaylayan düzenlemeleri hafifletilmesinden sonra gelecek.

Suntory sözcüsü “ Etanol bazlı alkol için arz ve talebin sıkı olduğu bir zamanda bile işbirliği yapmak istiyoruz.” dedi.

Amerika grup şirketi, Beam Suntory Inc., yerel sağlık ve acil durum hizmetlerine temin etmek için Kentucky’deki fabrikasında zaten el dezenfektanları üretiyor.

Haberin orijinal hali için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap