1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Japonya’da bir belediye çalışanı 8 yıl boyunca her gün ortalama 5 dakika işe geç geldiği için 2 ay görevden uzaklaştırıldı

Japonya’da bir belediye çalışanı 8 yıl boyunca her gün ortalama 5 dakika işe geç geldiği için 2 ay görevden uzaklaştırıldı

Batı Japon şehrinde bir belediye çalışanı, sekiz yıl boyunca neredeyse her gün ortalama beş dakika işe geç geldiği iddiasıyla iki ay süreyle görevden uzaklaştırıldı.

8 (6)

Tokushima Prefektörlüğü/ Mima’daki bir kültür salonunun 51 yaşındaki müdür yardımcısı, görünüşe göre, Nisan 2012’den Mart 2020’ye kadar ayda sadece iki veya üç kez mesai başlangıç saati olan 8:30’da işe zamanında geldi ve çoğu zaman da işe geç kalmıştı, bu durum günlük ortalama olarak 20 dakika – toplamda ise yaklaşık 20 günlük mazeretsiz devamsızlığa eşdeğerdir.

Mima hükümeti, 26 Mart’ta isimsiz ihbar aldıktan sonra müdür yardımcısının bu eylemini ortaya çıkardı. Yetkililer, ertesi gün onu sorguladığında, onlara “Fiziksel olarak kötü durumdaydım” dediği aktarıldı. Kültür salonuna, itfaiye istasyonlarına ve diğer belediye tesislerine zaman kartı sistemlerinin (giriş-çıkış saatlerini gösteren sistem) getirilmesinden sonra geç gelmeyi bıraktı.

Söz konusu soruşturulan kültür salonunda toplam dört personel çalışıyor, eski yöneticiler 51 yaşındaki personeli birkaç kez uyardı, ancak o geç gelmeye devam etti. Şehir yönetimi de, denetleyici sorumluluklarını yerine getiremedikleri için mevcut müdürü ve selefini ayrı ayrı üç ve bir aylık ücret kesintileriyle cezalandırdı.

Haberin orijinal halini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Executive, E/E Engineer, Security Expert, Windsurfer, Court Tennis Trainer, Sailer Boat Fun, Soccer Player

Yorum Yap