1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. “Paw-Fect” sunar: Yerel üreticiler sevimli Akita köpek maskeleri oluşturmak için bir araya geliyor

“Paw-Fect” sunar: Yerel üreticiler sevimli Akita köpek maskeleri oluşturmak için bir araya geliyor

Yerel üreticiler hem Akita bölgesini tanıtmak hem de maske stoğunda sıkıntı yaşayanlara yardım etmek adına üzerinde Akita köpek illüstrasyonlarının bulunduğu maskeleri üretmek için bir araya geliyor.

mask

Japonya’nın kuzeyinde özel ve hediyelik eşyalar satan bir toptancı dükkânı ve geleneksel el zanaatları üreten bir üretici ile Akita köpek illüstrasyonları ile süslenmiş el yapımı maskeler üretmek için bir araya geldi.

Akitakensan Co., şirketinin anlamı Akita’da yapılmış olan bir dağıtımcı, el sanatları satıcısı Sasaki-kogeisha’dan bir işçi dikiş makinaları kullanarak el yapımı maskeler üretmek ile sorumu iken, hazır kumaş malzemeleri ve maske tasarımı fikri ile geldi. Maskeler ön yüzlerinde sevimli Akita köpekleri illüstrasyonları ile yüzde yüz pamuktan ve dört parça gazlı bez kumaşından oluşuyor. Maskeyi üretenlere göre, yıkanırsa maskeler birçok kez kullanılabilir.

Akitakensan başkanı Shinji Oshima, Mainichi Shimbun’a “  Akita bölgesinin tanıtmak için bu imkândan yararlanırken Stoka azlığından dolayı sorun yaşayanlara yardım etmek istiyoruz.” Dedi.

Maskeler Akita Marugoto markette bulunan direkt Akitakensan tarafından işletilen bir mağazada satılıyor. Yetişkin maskeleri, 10 cm’ye 16.5 cm, fiyatı vergiler hariç bir tanesi 450 yen. Çocuk maskeleri, 9 cm’ye 13 cm, fiyatı vergiler hariç 350 yen.

Kültürel miras olan şeytan benzeri tanrı “Namahage”nin üzerinde bulunduğu maskeler de planlanmakta.

Akita Marugoto marketi 2 Oroshimachi, Akita’da bulunmaktadır.

Haberin orijinal halini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap