1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Tokyo, Adachi ’de koronavirüs hastalarına “Evde Bakım Seti”

Tokyo, Adachi ’de koronavirüs hastalarına “Evde Bakım Seti”

Tokyo’nun Adachi bölgesinde koronavirüsten enfekte olan ve evde tedavi gören hastaları desteklemek amacıyla “Evde Bakım Seti” sağlanmaya başlandı. 

indir

Tokyo’nun Adachi bölgesinde koronavirüsten enfekte olan ve evde tedavi gören hastaları desteklemek amacıyla “Evde Bakım Seti” sağlanmaya başlandı.  20 Nisan’da 16 evde 20 kişiye dağıtımı başlanan pakette yiyecekten peçeteye günlük ihtiyaçların yanı sıra ulaşması zor olan maske gibi zorunlu ihtiyaçlar, haftada bir kez olmak üzere, iki haftada toplam iki kere, görevliler tarafından eve teslim edilecek.

Hastane ya da otelde kalmayıp hafif semptomlarla evinde tedavi gören hasta kişiler alışverişe çıkamadıkları için yiyeceğe dahi ulaşamıyorlar. Sağlık departmanının planı “Gönül rahatlığıyla iyileşebilmen için seninle ilgilenmek istiyorum.” Oldu. Belediye ve afet zamanı acil durum anlaşması olan süper marketlerin iş birliğiyle ekmek, konserve Japon yemekleri, meyve gibi el değmeden üretilen yiyecekler tedarik edildi. Belediyenin stoklarından maske, dezenfektan, tuvalet kâğıdı hazırlandı. İlk dağıtımdan sonra “Bu paket çok yardımcı oldu.”, “Çok rahatladım.” gibi yorumlar yapıldı.

Bir sonraki dağıtımda hastaların bebeğinin olabileceği durumlar varsayılarak süt ve bebek bezi de pakete eklenecek. Hedef kitle artsa bile kişi sayısını sınırlanmayacağı ve ihtiyaçlara mümkün olduğunca yanıt verileceği söylendi. 27 Nisan’da ikinci teslimat planlanıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap