1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Japonya, ABD’nin video görüntülerinden sonra UFO karşılaşma protokolleri hazırlayacak

Japonya, ABD’nin video görüntülerinden sonra UFO karşılaşma protokolleri hazırlayacak

904735-twitter-3

ABD Savunma Bakanlığı pazartesi günü bu gizemli nesneleri gösteren videoları yayınlandıktan sonra, Japonya Savunma Bakanlığı UFO’larla potansiyel karşılaşmalar için protokoller hazırlamayı planlıyor.

Bakanlık, karşılaşmalara reaksiyon gösterme, bunları kayıt altına alma ve rapor etme prosedürlerini dikkate alacak, ancak bu tür nesnelerin bilinmeyen doğası, F-15 savaş uçağı da dahil olmak üzere Meşru Müdafaa Savunma Kuvvetleri pilotlarının kafasını karıştırabilir.

ABD Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan, 2004 ve 2015 yıllarında çekilen video görüntüleri elips şeklinde uçan bir nesneyi göstermektedir.

Japonya Savunma Bakanı Taro Kono salı günü yaptığı açıklamada, Savunma Kuvveti pilotlarının UFO’larla hiç karşılaşmadığını, ancak bakanlığın olasılığı kapsayacak protokoller hazırlayacağını da sözlerine ekledi.

Bakanlığa göre, kuzeydeki Hokkaido’dan, güneydeki Okinawa eyaletine kadar yedi üsten Hava Kuvvetlerine bağlı savaş jetleri, milliyeti bilinmeyen uçakları izleme ve tanımlamada kullanılacaktır.

Haberin orijinal halini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Woodpecker Hall Academy, UK

Yorum Yap