1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Japonya, Hindistan ve 10 ülke için seyahat uyarı seviyesini yükseltti

Japonya, Hindistan ve 10 ülke için seyahat uyarı seviyesini yükseltti

Dışişleri Bakanı Toshimitsu Motegi Cuma günü yaptığı açıklamada, Japonya'nın küresel koronavirüs pandemi sürecinde yapılacak herhangi bir geziye karşı uyarıda bulunarak, Arjantin, Hindistan ve Güney Afrika dahil 11 ülke için seyahat uyarı seviyesini "Seviye 3"e yükselttiğini belirtti.

0c8 (1)

Motegi bir basın toplantısında, Ulusal Güvenlik Konseyince görüşüldükten sonra, yakın zaman içinde belirtilen ülkelerin, yabancı gezginlerden dolayı, giriş yasağına tabii olan ülkeler ve bölgeler listesine eklenmesinin beklendiğini söyledi.

Diğer ülkeler ise Afganistan, Bangladeş, El Salvador, Gana, Gine, Kırgızistan, Pakistan ve Tacikistan’dır.

Covid-19 koronavirüsünün neden olduğu solunum yolu hastalığının yayılmasını yavaşlatmak maksadıyla, Japonya’ya ve Japonya’dan yapılan uluslararası seyahat, uygulanan sınır kontrolleri nedeniyle bir damla yavaşladı. Bir önceki yılla karşılaştırıldığında, Nisan ayı yabancı ziyaretçi sayısı % 99.9 ve yurtdışına giden Japon vatandaşları sayısı % 99.8 düştü.

Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve tüm Avrupa, Japonya’ya gelmeden önceki 2 hafta içinde herhangi bir ülke/bölgeye giden, yabancı uyruklulara uygulanan ve daha önceden de yürürlükte olan giriş yasağı kapsamındaki 100 ülke ve bölge arasındadır.

Haberin orijinal halini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Woodpecker Hall Academy, UK

Yorum Yap