İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Japon Hükümeti insanlardan sıcak çarpmasını önlemek için açık havada maskelerini çıkarmalarını istiyor

Japon Hükümeti insanlardan sıcak çarpmasını önlemek için açık havada maskelerini çıkarmalarını istiyor

Japon Çevre ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri, insanları yeni tip koronavirüs vaka olasılığını azaltmak için birbirlerinden en az 2 metre uzakta durmaya çağırırken, sıcak ve nemli hava çarpmasını önlemek maksadıyla da maskelerini açık havada çıkarmaları için bir rehber yayınladı.

8 (11)

Koronavirüs vakalarını önlemek için günlük tedbirlerle ilgili bir dizi hükümet tavsiyesi ve talebini içeren “Yeni Yaşam Tarzı” rehberi, aynı zamanda insanlardan maske takarken ağır fiziksel işlerden, ağır egzersizlerden ve ayrıca sıcak çarpmasından kaçınmalarını istiyor.

Çevre Bakanlığı’na göre, maske takıldığında, kalp atış hızı ve soluk alıp verme oranları arttıkça ve vücuda stres uygulandıkça sıcak çarpması tehlikesi artmaktadır. Rehber, ayrıca insanların iç mekan nemini havalandırma fanları veya pencereleri açarak kontrol etmelerini ve sık sık iç ortamı nemlendirmelerini öneriyor.

Japonya’nın 2018’deki son ciddi sıcak hava dalgası sırasında, 5 aylık bir süreçte yaklaşık 95000 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hükümetin insanlardan sosyal mesafe ve maske takma da dahil olmak üzere “Yeni Yaşam Tarzı”nı uygulamalarını istemesine rağmen, sıcak çarpmasından dolayı ambulans talep sayısında görülecek bir artış, koronavirüs vakaları tarafından da zorlanan sağlık sistemi üzerinde daha fazla baskı uygulama riski taşıyor ve aynı zamanda, bu durum virüsle ilgili daha fazla yeni vakalara yol açabilir.

Haberin orijinal halini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Woodpecker Hall Academy, UK

Yorum Yap