1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Shinzo Abe şimdilik okulların Eylül’de başlaması fikrinden vazgeçti

Shinzo Abe şimdilik okulların Eylül’de başlaması fikrinden vazgeçti

Başbakan Shinzo Abe okul başlangıç yılının Nisan ayından Eylül ayına değiştirilmesi fikrinden şuan da gerçekleştirmenin mümkün olmayacağı gerekçesiyle vazgeçti

20200602_29_845051_L

Japon Başbakanı Shinzo Abe okul yılının Nisan’dan Eylül’e değiştirme konusundaki planlardan vazgeçti.

Abe, Liberal Demokrat Parti çalışma ekibine önerilen değişikliğin sunulmasının şuan zor olduğunu söyledi.

Tokyo yönetimi ve diğer bölgeler Koronavirüs salgınından dolayı okulların kapanmasından dolayı okulların Eylül ayının ortasında başlaması çağrısında bulundu.

Eski eğitim bakanı Shibayama Masahiko önderliğindeki Liberal Demokrat Parti ekibi, konuyu değerlendirdi ve görüşlerini özetleyen bir rapor yayınladı.

Okul yılını değiştirmek ulusal oy birliği ve hazırlanmak için zaman gerektireceğini ve bunun şuan ki ya da gelecek yılki eğitim yılı gibi yakın zaman planlarına uygulamanın zor olacağını söyledi.

Ekip ayrıca hükümetin uzmanların ve kamuoyunun görüşünü dikkatli ve kapsamlı bir şekilde dinleyerek çalışmasını önerdi.

Abe, hükümetin ülke çapında acil durumun kaldırılmasından sonra öğrencilerin mevcut sosyal durumda öğrenme hakkını sağlamak için bölgesel otoritelerle çalıştığını söyledi.

Ayrıca okul yılı başlangıcını değiştirmeye yönelik teklifin ilişkili yasaları gözden geçirmeyi gerektirdiğini ve böyle bir değişikliği şuan da ya da gelecek yılda yapmanın zor olduğunu belirtti.

Haberin orijinal halini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap