1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Tokyo valisi çalışma saatlerinin kısıtlanmasını önerdi

Tokyo valisi çalışma saatlerinin kısıtlanmasını önerdi

20200730_34_865514_L

Tokyo Valisi Koike Yuriko gelecek haftadan itibaren başkentteki restoranların, barların ve karaoke salonlarının Koronavirüsünün yayılmasını engelleme çalışmalarının bir parçası olarak açılış-kapanış saatlerini kısaltmalarını isteyeceklerini söyledi.

Koike duyuruyu perşembe günkü büyükşehir yöneticilerinin virüs müdahale timi toplantısında yaptı. Tokyo o gün, en yüksek günlük kaydı olan, 367 enfeksiyonu bildirdi.

Koike, Tokyo’daki yeni vaka sayılarındaki ani artışın, yakın gelecekteki vaka sayılarının olası artışları hakkındaki endişelerini arttıran çok ciddi bir durum olduğunu söyledi.

Koike, durumun belli kısıtlayıcı önlemler alınmasını gerektirdiğini ancak Tokyo’yu Koronavirüse karşı uzun bir savaş beklediği için, bütün işletmelerin çalışmayı durdurmasının gerçekçi bir seçenek olmayacağını söyledi.

Vali, restoranların, alkollü içeceklerin servis edildiği yerlerin ve aynı zamanda karaoke salonlarının da 3-31 Ağustos tarihleri arasında saat 22.00’da kapatmalarını istemeyi planladığını söyledi.

Vali, bu tip hizmetler sunan küçük ve orta ölçekli işletmelere de, eğer çalışma saatlerini kısaltmayı kabul ederlerse, 200.000 Yen yani yaklaşık 1.900 Dolar teklif edeceğini de ekledi.

Kaynak: NHK World

Yorum Yap

Yorum Yap