1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Webinar | Japonya’da Şehir Planlaması ve Gelişimi: Geçmiş ve Bugün

Webinar | Japonya’da Şehir Planlaması ve Gelişimi: Geçmiş ve Bugün

Japonya Büyükelçiliği ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi işbirliği içerisinde Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kent İzleme Merkezi çalışmaları kapsamında son yıllarda gittikçe daha çok önem kazanan teknolojik gelişmeler ile kentlerin entegrasyonu konusunda, örnek olabilecek nitelikteki Japonya'nın kentsel planlama ve gelişimini gündeme taşınmaktadır.

webinar

Japonya Büyükelçiliği ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından birlikte organize edilen etkinlikte, geleneksel kentsel hizmetlerin yanında IoT (Nesnelerin İnterneti), akıllı çözümler, TOD (Transit Odaklı Geliştirme), çevre dostu teknikler gibi yeni teknolojilerin kurulumu ve diğer planlama, işleme, afet önleme yönetimi ve CO2 emisyonunun düşürülmesi gibi alanlarda kullanımı üzerine geleceğe ilişkin perspektifler konu edilecektir.

Prof. Dr. Meltem Yılmaz’ın moderatörlüğünde, Tokyo Üniversitesi Kentsel Mühendislik Bölümü (Department of Urban Engineering) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fumihiko SETA’nın konuşmacı olduğu “Japonya’da Şehir Planlaması ve Gelişimi: Geçmiş ve Bugün” başlıklı sunum İngilizce olarak, 8 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 14.00’de zoom üzerinden online gerçekleştirilecek ve Mimarlar Odası Ankara Şubesinin Facebook adresinden canlı yayınlanacaktır. Sizleri ve konuya ilgi duyan herkesi bu çevrimiçi etkinlikte görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Japonya’da Şehir Planlaması ve Gelişimi: Geçmiş ve Bugün

【Tarih】: 8 Şubat 2021 Pazartesi

【Saat】: 14.00

【Sunum Dili】: İngilizce

【Kayıt】: https://us02web.zoom.us/…/tZcqd…

Meeting ID: 837 0534 8332 Password: 201514

* Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin bilgisi ve izni dışında toplantı kayıt altına alınamaz, yaygınlaştırılamaz.

* Kayıt yapan ilk 500 kişi katılabilecektir.

Kaynak: Japonya Büyükelçiliği

Yorum Yap

Yorum Yap