DOLAR 32,8914 -0.5%
EURO 35,8467 -0.34%
ALTIN 2.534,32-0,64
BITCOIN 2235129-0.31148%
İstanbul
31°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

  • Menü
X
Tokyo Olimpik ve Paralimpik gönüllülerinin yüzde 60’ından fazlası koronavirüse karşı önlemlerden endişeli
  • Japonya Postası
  • Spor
  • Tokyo Olimpik ve Paralimpik gönüllülerinin yüzde 60’ından fazlası koronavirüse karşı önlemlerden endişeli

Tokyo Olimpik ve Paralimpik gönüllülerinin yüzde 60’ından fazlası koronavirüse karşı önlemlerden endişeli

ABONE OL
Ağustos 19, 2020 19:36
Tokyo Olimpik ve Paralimpik gönüllülerinin yüzde 60’ından fazlası koronavirüse karşı önlemlerden endişeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Oyun organizatörlerinin son araştırmalarına göre, gelecek yaz Tokyo Olimpik ve Paralimpik oyunlarına katılacak olan gönüllülerin yüzde altmışından fazlası, koronavirüsüne karşı alınacak önlemlerin nasıl uygulanacağı ve yarışmaların genel biçiminin nasıl yapılacağını merak ediyor.
 
Koronavirüsüne karşı atılan adımlar ve yüzde 66.8’ini göz önüne alarak oyunların nasıl yapılacağı hakkında endişelenenler için, buluşma yerindeki ve köydeki sporcular için çok seçenekli bir soruda onları gelecek rolündeki endişelendiren şeyin ne olduğuydu.
 
Online anket Temmuz’un 1’i ve 2’si arasında yaklaşık 80.000 gönüllü ile yapıldı, yaklaşık 26.000’i katıldı.
 
Organize kurulu, Uluslararası Olimpik kuruluyla oyunları sporcuların güvenliğini sağlamak için “basit” tutmaya karar verdiklerini söyledi ve oyunlar yarışmanın aynı yerlerinde ve planlandığı aynı program altında iptal edilmeden önceki gibi yapılabilir. Bir ihtimal izleyecilerin sayısı düşürülmeye çalışılıyor fakat henüz kesinleşmedi.
 
 
Virüs çıkmadan önce, Tokyo Olimpikleri aslında bu yıl 24 Temmuz ve 9 Ağustos arasında yapılacağına karar verilmişti. Şimdi 2021’de 23 Temmuz’dan Ağustosun 8’ine kadar yapılacağı planlandı. Ağustosun 24’ü ve Eylülün 5’i arasında Paralimpikler tarafından takip edilecek.
 
Ayrıca ankette, yanıt verenlerin yüzde 21.5’inin pandeminin oyunları ve iş durumları üzerindeki etkisinden dolayı artık gönüllü olmayacaklarını söyledikleri anlaşıldı(bulundu).
 
Başka sorulan çok seçenekli soruda, gönüllülerin oyunlarda ne üzerine çalıştıklarını sonuçlandırmak içindi, yüzde 57.2’si ingilizce öğrenmek ve diğer yabancı dilleri öğrenmek derken, yüzde 57.6’sı bedensel sağlık dedi.
 
Eylül’de ya da daha sonra Organize kurulu merkez hükümetle görüşecek ve Tokyo metropol hükümetiyle korona virüsünün yayılmasını engellemek için önlemler almaya çalışacak.
 
Tokyo 2020 Vice Genel Direktörü Yusuke, “Hazırlıklarımıza devam etmek, gönüllülerimize çalışabilecekleri güvenli bir alan sağlamak isteriz(Oyunlar için)” dedi.
 
 
Organize kurulu, katılan gönüllülerle 20 Ağustos’a kadar sürecek bu süreçte, ilk kararlarına devam etmek isteyip istemediklerine dair tekrar oylamalara başladı.
 
200.000’den fazla kişi gönüllü olmak için başvurdu, Organizatörlerin amacı 80.000’in üzerine çıkmasıydı. Eğitim geçen Ocak’ta başladı fakat pandemi yüzünden ertelendi.
 
Bu günlerde yeni gönüllülerin alımı için plan yapılmıyor.
 
 
Kaynak : The Mainichi
 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ